TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Girişim Sermayesi Meclisi İstanbul’da toplandı


18.05.2018 / İstanbulTOBB Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi Toplantısı, Meclis Başkanı Göktekin Dinçerler başkanlığında, meclis üyelerinin katılımları ile TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.​

Göktekin Dinçerler’in açılış konuşmalarının ardından Hazine Müsteşarlığı, Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü V. Hakan Ertürk tarafından Girişim Sermayesi Fonlarına Kaynak Aktarımına İlişkin bir sunum gerçekleştirildi. Katılımcılara konu ile ilgili mevzuat ve süreç hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Üyelerin konu hakkında görüş, öneri ve soruları alındı.

 

Ardından Sermaye Piyasası Kurulu Yetkilisi Ahmet H. Konuk tarafından Kitle Fonlaması hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Kitle fonları, süreci, fon kullanım yerleri hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Girişim Fabrikası Kurucu Direktörü İhsan Elgin, startup.wach tarafından hazırlanan yatırım istatistikleri hakkında katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen sunumlar ve sektörün karşılaştığı mevzuat engelleri hakkında üyelerin görüş ve önerilerin alınması ile toplantı sona erdirildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA