TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Savunma Sanayi Meclisi sektörün gündemindeki konuları görüştü


17.01.2018 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Savunma Sanayi Sektör Meclisi Toplantısı, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve Meclis Başkanı Yılmaz Küçükseyhan başkanlığında, Birlik Merkezi Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve Türk savunma ve havacılık sanayisi firmalarının üst düzey temsilcileri de katıldı.​

Toplantı Meclis Başkanı Küçükseyhan’ın açılış konuşması ile başladı. Meclis Başkanı yaptığı konuşmada Meclisin son toplantıdan bu yana yaptığı faaliyetler, gönderdiği görüşler, Meclis Başkanlık Divanı olarak katılım sağladığı toplantılar ve yapılan ziyaretler hakkında meclis üyelerine detaylı bir sunum yaptı.  

 

Savunma Sanayi Sektör Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi sunulmasının ardından, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) Genel Sekreteri Hüseyin Baysak, 2017 Yılı Sektör Performans Raporu’nu sunarak veriler konusunda katılımcılarla değerlendirmelerde bulundu.

 

Toplantının üçüncü gündem maddesi ile ilgili olarak ise Meclis Başkan Yardımcısı Yılmaz Güldoğan sektörü etkileyen pürüzler, ana yüklenicilerin beklentileri, dilek ve isteklerini ilettiği bir sunum gerçekleştirdi.

 

Toplantı, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in, 2017 yılı değerlendirmeleri, konuyla ilgili düşünceleri ve 2018 yılı beklentileri konusunda verdiği bilgilerle sona erdi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA