TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kimya Sanayi Meclisi İstanbul’da toplandı


30.03.2018 / İstanbul



TOBB Türkiye Kimya Sanayi Meclisi, Meclis Başkanı Timur Erk Başkanlığında, meclis üyelerinin katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda bir araya geldi.​

Alt sektörlerin güncel durumu aktardığı toplantıda, kompozit sektörü yerli tedarikçi konusundaki teşviklerin etkisiyle katılım gösterdikleri fuarlarda büyük ölçekli firmalarla görüşmeler gerçekleştirildiği iletildi.  

 

14-15 Şubatta Ankara’da gerçekleştirilen KSP Kimya Şurası’nda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ın yaptığı sunum ile Chemport kümelenmesi konusunda arazinin tespiti ve lokasyon belirlenmesi konuları irdelendi.

 

Gümrük Birliği’nin genişletilmesi konusunda meclis üyelerine bilgilendirmelerde bulunuldu. Avrupa Komisyonu’nun Aralık 2016 itibariyle Türkiye ile bu müzakereleri resmi olarak yürütmek için konseyden yetki talebinde bulunduğu ancak sürecin yavaş ilerlediği ve müzakerelerin henüz başlamadığı aktarılarak önümüzde Varna Zirvesi olduğu iletildi.

 

TSE Standardizasyon Dairesi’nin de katılım gösterdiği toplantıda CEN, CENELEC, IEC ve ISO’ya Türkiye’nin üyelik durumu hakkında bilgilendirmede bulunularak bu konuda TOBB ile TSE’nin bir protokol imzaladığı bildirildi. Sektöre ayna komiteleri anlatan bir sunum gerçekleştirildi.

 

Ayrıca Kimyasalların Kaydı Değerlendirmesi, İzni ve Kısıtlanması(KKDİK) yönetmeliğine ilişkin güncel durum paylaşılarak kimyasal değerlendirme uzmanlığı ve eğitimi konusu masaya yatırıldı.





Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA