TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu:“Tarih, bunların bedelini ödetir”


17.08.2011 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ndeki askeri birliğimize düzenlenen saldırı sonrasında 7 askerimizin şehit olması,11 askerimizin de yaralanması üzerine yaptığı açıklamada, Mehmetçiğe sıkılan terör kurşunlarını; ‘vahşetin, barış ve kardeşlik düşmanlığının lanetlenmiş yüzü’ olarak niteledi. ​ ​

 

Hisarcıklıoğlu, “Bu zulmün, bu kalleşliğin bedelini, tarih sahiplerine elbet ödetir. İnsanlık onuru, barış ve beraberliğimiz bu saldırılara en güzel cevabı verecektir” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yıldırma ve sindirmeyi hedef edinen terörün, insanoğlunun karanlık yüzü olduğunu bildirdi.

Hisarcıklıoğlu mesajında şunları kaydetti:

“Acı bir haberle daha milletimizin yüreği yanmıştır. İnsanlık değerlerini ayaklarının altında çiğneyen bu hain saldırıların ahlaki ve insani hiçbir temeli ve açıklaması yoktur. Şehitlerimiz ve gazilerimiz nedeniyle yaşadığımız üzüntümüz tarifsizdir. Ancak yaşamın ve güzelliklerin katili terörün karşısında hiçbir insanlık değeri asla diz çökmeyecek ve boyun eğmeyecektir. Tarih, eli kanlı katillere de, bu gerçeği bir kez daha anlatacaktır.

Türk iş dünyası adına; menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA