TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ticaretin Kolaylaştırılması 3. Genel Kurul Toplantısı TOBB’da gerçekleştirildi


08.03.2018 / AnkaraTürkiye’nin de taraf olduğu Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması uyarınca kurulan Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu’nun 3. Genel Kurul Toplantısı TOBB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. ​
Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Toplu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Akçin, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre ile kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.  

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Toplu yaptığı konuşmasında, Genel Kurul Toplantısına katılan tüm katılımcıları TOBB’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

Toplu, kurulun,  2 yıldır gerek Teknik Komite, gerek çalışma grupları olarak, ticaret erbabının sorunlarını çözme, maliyetlerini azaltma ve ticaretin geliştirilmesine yönelik çok sayıda toplantılar ve çalışmalar yaptığını bildirdi. 

Türkiye’nin uluslararası arenada hak ettiği konuma ulaşması, özel sektörün gelişmesi, ticaret erbabının sorunlarının çözümü için TOBB ve Oda / Borsalar olarak büyük gayret içinde olduklarını anlatan Yahya Toplu, bu toplantıda alınan kararların ve stratejinin Türkiye ve tüm özel sektör için hayırlı olmasını diledi.  

Toplantıda, “Ticaretin Kolaylaştırılması Türkiye Stratejisi ve Beş Yıllık Eylem Planı” (2018-2022) üzerinde son revizyonlar yapılıp, anılan doküman Genel Kurul tarafından onaylanarak kabul edildi. Ayrıca, TOBB tarafından hazırlıkları tamamlanan Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu İnternet Sitesi’nin tanıtımı yapıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA