TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi 2018 yılının ilk toplantısını yaptı


18.01.2018 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ve Meclis Başkanı Kadir Başoğlu başkanlığında; özel sektör, ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinin katılımlarıyla TOBB Birlik Merkezi’nde toplandı.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken yaptığı açılış konuşmasında, toprak sanayi ürünleri meclisi olarak farklı alanlardan (tuğla, bims, gaz beton) temsilcilerin katılımının ve ortak görüş birliğine varılmasının çok önemli olduğunu ve bunu başardığı için meclise teşekkür ettiğini ifade etti. Meclis faaliyetlerini memnuniyetle takip ettiğini belirten Ülken, ilgili her konuda meclise vereceği desteğin altını çizdi.

 

Hakan Ülken ’in ardından konuşmasına başlayan Meclis Başkanı Kadir Başoğlu meclis üyelerine hoş geldin diyerek toplantı gündemine geçti. Başoğlu, Meclisin 18 Ocak tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Yasin Kalem’e yapacağı ziyaret hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi ve konuyla ilgili fikirlerini aldı. Yapılan istişareler sonunda, ziyaret esnasında TS 825 ile ilgili konunun üzerinde durulması konusunda mutabık kalındı.

 

Kadir Başoğlu, 14 Aralıkta yapılan meclis toplantısında, oy birliğiyle kurulması kararlaştırılan “Piyasa Gözetim Komitesi” hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. İlk aşamada amaçlarının her üç grubun sanayicisine de ulaşmak olduğunu belirten Başoğlu, ilerleyen zamanda komitenin çalışmalarının kamu için de faydalı girdiler sağlayacağına olan inancını dile getirdi.

 

Toplantı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ’in yaptığı kapanış konuşması ile sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA