TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

LPG Meclisi toplandı


10.01.2018 / AnkaraTOBB Türkiye Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) Meclisi TOBB Ankara Sosyal Tesisler’de Meclis Başkanı Gökhan Tezel’in başkanlığında bir araya geldi.​

Toplantıda ilk olarak Eylül ayı sektör raporu değerlendirilerek, Tüplü LPG satışlarında azalma görülürken dökme LPG satışlarında artışın meydana geldiği bildirildi.

 

Ayrıca ilgili tebliğ kapsamında 15 Nisan 2018’de uygulamaya geçeceği belirtilen tüp izleme ve takip sistemiyle ilgili piyasada 80 milyona yakın tüp olduğu ve gerek barkodlama gerek veri girişi anlamında verilen sürenin yetersiz olacağı dile getirildi.

 

Ulusal stok yükümlülüğü kapsamında 13 Aralık tarihinde LPG sektörü özelinde yayımlanan düzenlemenin 1 Ocak 2018’de yürürlüğe gireceği, sektördeki stok kabının tutulması gereken stok için yeterli olmadığı, ikame konusunun fayda sağlamakla beraber bazı şirketlerde yüksek bir ekonomik etki yaratacağı ve stok yükümlülüğü hesaplama formülündeki katsayının yeniden değerlendirilmesi gerekliliği ifade edildi.

 

Sorumlu Müdür Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı kapsamında yapılan değişiklik ile Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri’nin kaldırıldığı aktarıldı. Ayrıca bayilik lisans süre uzatım işlemlerinin elektronik ortama alınmasıyla işlemlerin kolaylaştırılması yönünde atılan adımlar konusunda da bilgilendirmede bulunuldu.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA