TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları Adana’da yapıldı


25.12.2017 / AdanaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi’nin T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleştirdiği Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları etkinliğinin dördüncüsü 25 Aralık 2017 tarihinde Adana Hilton’da, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası ve Adana Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.​

Etkinliğe Adana’daki yüksek büyüme potansiyeline sahip şirketlerin ve Türkiye’nin önde gelen girişim sermayesi fonlarının yetkilileri katıldı. Yüksek büyüme potansiyeli olan şirket yetkilileri, bir üst lige çıkmalarını kolaylaştıracak girişim sermayesi fonlarının temsilcileri ile buluşarak detaylı bilgi alıp ikili görüşme fırsatı yakaladı.

 

Etkinliğin açılış konuşmalarını Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanı Hakan Yurdakul yaptı.

 

Açılış konuşmalarının ardından Başbakanlık Yatırım Destek Ajansı Koordinatörü Ahmet Cüneyt Selçuk, Uluslararası Doğrudan Yatırımlar ve Girişim Sermayesi Sektör Tanıtımı ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

 

Açılış konuşmaları ve sunumun arkasından Türkiye Girişim Sermayesi Meclis Başkanı Göktekin Dinçerler Adana’da dördüncüsü gerçekleştirilen Girişim Sermayesi Anadolu Buluşmaları etkinliklerinin amacıyla ilgili bilgi verdi.

 

Bilgilendirmenin ardından “Girişim Sermayesi Yatırımı Alan Şirketlerin Tecrübeleri” konulu panelde TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar moderatörlüğünde; Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş tecrübelerini paylaşıp, katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

“Girişim Sermayesi Fonlarının Yatırım Öncelikleri ve Yöntemleri” panelinde ise Türkiye Girişim Sermayesi Meclisi’ne üye aşağıdaki isimler konuşmacı olarak yer aldı. Katılımcılara detaylı bilgilerin verildiği interaktif bir panel gerçekleştirildi.

 

ACT Venture Partners’den Gökhan Güner, T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’ndan Ahmet Cüneyt Selçuk, Diffusion Capıtal Partners’dan Altan Küçükçınar, İda Capital’dan Cem Baytok, İş Girişim Sermayesi’ndan Metin Yılmaz, Mediterra’dan Cenk Coşkuntürk, Tekfen Ventures’ten Selçuk Ergin, Taxim Capital’dan Yalçın Nak, Turkven’den ise Göktekin Dinçerler’in katıldığı panelin ardından etkinliğe katılan şirket yetkilileri fon temsilcileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA