TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi İstanbul’da toplandı


19.12.2017 / İstanbulTOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclis Başkanı Ahmet Erdem yönetiminde ve meclis üyelerinin katkı ve katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası'nda bir araya geldi.​

İlk olarak Akaryakıt ve Otogaz İkmal ve Dolum Meslek Standardının gündeme alındığı toplantıda ulusal yeterlilik standardı taslağının hazırlandığı bilgisi verilerek bu çerçevede sektörde çalışanların belgelendirilmesinin zorunlu hale geldiği dile getirildi. Bu bağlamda konunun mevzuat komitesi bazında detaylı bir şekilde ele alınarak gerekli adımların atılması yönünde fikir birliğine varıldı.

Toplantı gündeminde yer alan ulusal kapların ADR’li olması mevzusunun çözüldüğü bilgisi aktarılarak yedinci aya kadar mevcut kapların TSE tarafından incelenmesi suretiyle bir metot belirlendiği ifade edildi. Sayaçlar konusuna da değinilen toplantıda 2018’in şubat ayında tanınan bir yıllık geçiş döneminin sona ereceği ve uygulama olarak yer alacağı ilavesinde bulunuldu. Ayrıca biyodizel konusunda da 1.1.2018 itibariyle binde 5 olarak sürecin başlayacağı ifade edilerek uygulamanın yakından izlenmesi gerektiğinin altı çizildi.

 

-"Akaryakıt Sektörü Çalıştay Hazırlığında"

2018 yılında yapılması kararlaştırılan ve hazırlıkları yürütülen Akaryakıt sektör çalıştayına ilişkin güncel durum meclise sunuldu. Bu çerçevede çalışma komitesi nezdinde problem alanlarının ve müdahale gruplarının meclisten gelen bildirimlerle derlendiği çalışma meclisin değerlendirmelerine sunuldu.  Konu başlıklarının ve moderatörlerin belirlenmesi hususunda meclisin aktif çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA