TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi yılın son toplantısını yaptı


15.12.2017 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi, Meclis Başkanı Kadir Başoğlu başkanlığında; özel sektör, ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinin katılımlarıyla TEPAV’da toplandı.​

Meclis Başkanı Kadir Başoğlu yaptığı açılış konuşmasında, 2017 yılının meclis adına kısa bir değerlendirmesini yapıp üyelere sene boyunca gösterdikleri özverili çalışmalar için teşekkür ederek, toplantının ilk gündem maddesi olan “Standardizasyon Faaliyetlerine Etkin Katılımın Sağlanması ve Ayna Komiteler” konusunda sunumlarını yapmak üzere sözü TSE yetkililerine bıraktı.

 

TSE Uluslararası Standartlar Müdürü Tuğba İnkaya, standardizasyon ve Türkiye’de ayna komitelerin durumu hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

 

İnkaya, konuyla ilgili farkındalık yaratmanın önemini vurgularken ayna komitelere katılım konusunda meclis üyelerinin desteklerini kurum olarak beklediklerini sözlerine ekledi.

 

İkinci gündem maddesi olan “Binalarda Gürültü Yönetmeliği” ile ilgili olarak toplantıya davet edilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü Yapı Malzemeleri Daire Başkanlığı Standart ve Uyumlaştırma Şube Müdürü Nuran Danışman, ilgili yönetmeliğin 31 Mayıs 2017’de resmi gazetede yayımlandığını ve 1 sene sonra yürürlüğe girmesini beklediklerini söyledi.

 

Danışman, ayrıca yönetmelikle gelecek olan ve sektörü ilgilendiren yeni tanımlamalar konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantı meclis üyeleri ile Nuran Danışman arasında yapılan soru cevap oturumuyla devam etti.

 

Toplantının son kısmında katılımcılar, sektör olarak 2018 senesinden beklentilerini dile getirerek hayata geçirilebilecek yeni projeler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA