TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tunuslu kadın girişimciler Gebze Ticaret Odası’nı ziyaret etti, Kocaelili kadın girişimcilerle buluştu


16.11.2017 / Gebze KocaeliTunuslu kadın girişimcilerin oluşturduğu Tunus Sfaks Uluslararası Kadın Girişimciler Konseyi (CIFE) üyeleri Gebze Ticaret Odası’nı ziyaret etti, Kocaelili kadın girişimcilerle buluştu.​

-Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu üyeleriyle buluşma

 

Tunus Sfaks Uluslararası Kadın Girişimciler Konseyi (CIFE) üyeleri, 16 Kasım 2017 tarihinde Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ile bir araya geldiler.

 

Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal ve Kurul üyelerinin de katılımları ile gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler,  Tunus’lu Kadın Girişimcileri Gebze’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, iki ülkenin ortak kültür ve tarihi geçmişine dair açıklamalarda bulundu. Gelişen, büyüyen Tunus’un yükselişinde, kadınların payına dikkat çeken Çiler,  bölgenin yatırım potansiyeli hakkında bilgi verdi ve Tunuslu kadın girişimcileri ikili işbirliği ve yatırım için bölgeye davet etti.

 

Tunus Sfaks Uluslararası Kadın Girişimciler Konseyi (CIFE) Heyet Başkanı Fatma Damak da, Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen programdan ve nazik karşılamadan dolayı teşekkür etti. Tunus ekonomisi hakkında genel bilgilendirmede bulunan Damak, kadın girişimciliğinin iki ülke arasında daha da gelişmesini ve güçlenmesini diledi.

 

Programın devamında katılımcılara Nail Çiler tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.  Kartacalı efsanevi komutan Hannibal’ın Anıt Mezarı ve Güzeller Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden heyet, Gülçiçek Kimya ve Uçanyağlar fabrikasını da ziyaret ederek üretim hakkında bilgi aldılar.

 

-Tunus kadın girişimciler heyeti, Gebze Ticaret Odası’nda ağırlandı

 

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu vasıtasıyla Türkiye ’ye gelen Tunus Kadın Girişimciler Heyeti, Gebze Ticaret Odası’nda ağırlandı.

 

Toplantıya, Kocaeli Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Bahar Baykal ve bölgenin kadın girişimcileri, TOBB Girişimcilik Dairesi Uzmanı Handan Köse ve TOBB yetkilileri katıldı. Burada bir konuşma yapan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Kartaca şehrinin ünlü komutanı Hannibal’ın, Gebze ile kaderinin nasıl kesiştiğini anlattı. Tunuslu Kadın Girişimciler Heyeti’ni Gebze’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ve iki ülkenin ortak kültür ve tarihi geçmişine ilişkin çarpıcı detayları kadın girişimcilerimizle paylaşan Gebze Ticaret Odası Başkanı, her anlamda gelişen, büyüyen Tunus’un bu yükselişinde, kadınların payına dikkat çekti. Bölgenin yatırım potansiyeli hakkında da kadın girişimcileri bilgilendiren Nail Çiler konuşmasında, Türkiye ve Tunus’un kurulduğu topraklarda hüküm sürmüş Kartacalı Komutan Hannibal’ın Anıt Mezarı’na ev sahipliği yapan Gebze’nin ortak kültürel geçmişinin, kardeşliğinin, ekonomik faaliyetlere daha da yansıması için çalışılması gerektiğinin altını çizdi.   

 

Tunus Kadın Girişimciler Heyet Başkanı Fatma Damak ise ülkenin son ekonomik durumu hakkında bilgilendirme yaparak, kadın girişimciliğinin iki ülke arasında daha da gelişmesini diledi.           

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA