TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye E-Ticaret Buluşmaları Konya’da gerçekleştirildi


29.09.2017 / KonyaTürkiye E-ticaret Buluşmaları programı, TOBB, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Borsası tarafından Konya’da gerçekleştirildi. Programa TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, TOBB Türkiye E-Ticaret Meclis Başkan Yardımcısı Merter Özdemir ile çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.​

Etkinlikte teknoloji sektörünün lider firmaları, KOBİ’lere, girişimcilere ve esnafa bir yandan bilgi aktarımında bulunurken bir yandan da gerekli adımları atabilmeleri için yeni imkanlar sundu.

 

Açılışta konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Siyasi, sosyal ve ekonomik olarak çok büyük bir değişim içindeyiz. Bugün 150 milyar dolar seviyelerinde ihracatımız var. 2017 yılında tüm dünya ülkeleri daralma yaşarken Türkiye her şeye rağmen yüzde 5’in üzerinde büyüme ile dünya çapında bir başarı göstermektedir. Refah seviyemiz AB ülkelerinkine yaklaşmaktadır” dedi.

 

E- Ticaret ekonomik anlamda ülkelerin dış ticaretine büyük katkılar sağladığını belirten Öztürk , “Ülkemizde e- ticaret 100 binin üzerinde istihdam sağlayan ve her yıl yüzde 30 ‘luk bir büyüme performansı gösteren bir sektör olmakla birlikte e-ticaret hacmi 2015 yılında 25 milyar TL civarında iken 2017 yılsonunda 50 Milyar TL’lik bir hacme ulaşacağının öngörülmesi aslında sektörün ülkemiz ve şehrimiz için önemini göstermektedir. Özellikle KOBİ’lerin ve genç girişimlerin rekabet güçlerini, Pazar paylarını ve kurumlaşma düzeylerini artırma noktasında e-ticaretin bir fırsat olduğunu düşünmektense, firmalarımızın küresel pazarda söz sahibi olmaları için de önemli bir araç olarak görmekteyiz. Artık dünyanın hızla yol aldığı e-ticaret yarışında Türkiye ve Konya olarak geride kalmamız gerekir. Çünkü büyük ihracat hedefleri olan bir ülke ve şehir olarak bu alanda daha çok ilerleme kaydetmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikte, e-ticarete nasıl başlayabilirim?, İnterneti kullanarak nasıl daha fazla müşteriye ulaşabilirim?, Sosyal medyayı işimi geliştirmek için nasıl kullanabilirim? gibi sorulara sektör liderlerinden cevaplar verildi.

 

TOBB liderliğinde birçok ilde gerçekleştirilen TOBB Türkiye Teknoloji Buluşmaları ve TOBB Türkiye E-Ticaret Buluşmaları etkinlikleri 2018 yılı içerisinde de çeşitli bölgelerde gerçekleştirilecek.


TOBB Türkiye Teknoloji Buluşmaları hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

TOBB Türkiye E-Ticaret Buluşmaları hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA