TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Enerji Meclisi toplantısı Ankara’da yapıldı


20.09.2017 / AnkaraTürkiye Enerji Meclisi, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımıyla TOBB'da bir araya geldi.​
TOBB İkiz Kuleler Şefik Tokat Salonu’nda gerçekleşen, Meclis Başkanlığını İhsan Akyol’un yaptığı toplantıda, enerji sektöründeki son gelişmeler masaya yatırıldı.

Kamu ve özel sektörden üst düzey katılımcıları bir araya getiren toplantıda EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz; “Sektörümüz meclisiyle dostane güzel bir meclis oldu. Problemleri dinledik. Sektörün de meclisin de esas amacı problemleri nasıl çözer, Türkiye’nin enerjisini nasıl daha yukarılara çıkartırız konusu. Bu noktada olumlu bir toplantı yaptığımızı düşünüyorum. ‘Güzel şeyleri düşünen, güzel şeyler yapar’ mantığından yola çıkarak sektörümüzün önde gelen isimleriyle güzel şeyler yapmak için istişarelerde bulunduk” dedi.

Meclis Başkanı İhsan Akyol da sektörün bugünkü durumu ve beklentilerine yönelik genel bir değerlendirmede bulundu.

Meclis Başkan Yardımcıları Gökmen Topuz ve Necmi Odyakmaz ise üretim-ticaret, iletim ve dağıtım komitelerinde belirlenen sektörün makro sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu. 

Toplantıda; EPDK’nın üzerine düşen görevler, Türkiye’nin enerjideki yol haritası, risk yönetimi ve öngörülebilirlik, yatırımcıların üzerine düşen görevler, sektör problemlerinin çözümü gibi konular masaya yatırıldı.Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA