TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sivil Havacılık Meclisi, üçüncü havaalanına geçiş aşamaları ve sektör sorunlarını değerlendirdi


24.08.2017 / İstanbulTOBB Türkiye Sivil Havacılık Meclisi toplantısında, Meclis Başkanı Teoman Tosun başkanlığında, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak’ın da katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirildi. Toplantıya kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileri büyük ilgi gösterdi.​

Toplantının ilk bölümünde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak ve Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanı Cengiz Kurt üçüncü havalimanına geçiş süreci hakkında meclis üyelerine detaylı bilgilendirmede bulundu. Ocak, yaptığı konuşmada, bugün itibariyle projenin 60 fiziki gerçekleşmeye sahip olduğunu söyledi.

 

Toplantının ikinci kısmında meclis üyeleri; problemli Anadolu meydanları, havalimanlarında polis azlığından dolayı yurtdışı çıkış ve girişlerde yaşanan pasaport kuyrukları ve hac mevsiminde hac seferlerinin çok pik dönemlere getirilmesi konularındaki sıkıntılarını Meclis Başkanı ve DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’a ilettiler. Sorunları dinleyen Ocak, doğu meydanlarının standartlarını yükseltmek durumunda olduklarını ve bu konuya verdikleri hassasiyeti meclis üyeleriyle paylaştı. Bunun yanında otomatik yönetim pasaport sistemi ve avantajlarından bahsederek bu uygulamanın tüm havalimanlarında kullanıma geçilmesinin faydalı olacağını vurguladı.

 

Son olarak Rusya’ya yapılan uçuşlarda yaşanılan sıkıntılardan bahsedildi.Bu konuda üyelerle fikir alışverişinde bulunularak getirilen çözüm önerilerinin biran önce uygulamaya geçmesi konusunda mutabık olundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA