TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Aydın’ın sorunları belirlendi


11.08.2017 / AydınTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2014 yılından beri yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” Projesi kapsamında yerel kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla Aydın ili Akademik Danışmanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç moderatörlüğünde Aydın ili oda ve borsaları güç birliği toplantısı gerçekleştirdi.​

Nazilli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı sonunda mutabakat metni açıklandı.

 

Açıklanan mutabakat metninde turizm, tarım ürünleri, yatırım teşvikleri ve yatırım alanları, ulaşım, çevre, eğitim ve enerji alanlarında yaşanılan sıkıntılar yer aldı.

 

Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Ziya Aksüt, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, Söke Ticaret Borsası Başkanı Salih Deniz Günal, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ ile Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan katıldı.

 

Aydın’daki oda ve borsalar adına ortak açıklama yapan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, bu birlikteliğin sadece Aydın’da değil tüm Türkiye’de bir örnek olduğunu ifade ederek, “Bizler Aydın için önemli ve acil olan sorunları değerlendirdik. Toplantı sonunda oluşturduğumuz ortak mutabakat metnini dosyalar halinde gerekli yerlere en kısa sürede ileterek sorunlarımızın çözümünü isteyeceğiz” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA