TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Mardin Oda/Borsa Müşterek Proje Ekibi ilk toplantısını gerçekleştirdi


25.07.2017 / MardinTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2014 yılından beri yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” Projesi kapsamında Mardin İl Oda ve Borsaları tarafından yerel kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla kurulan proje ekibi ilk toplantısını Kızıltepe Ticaret borsası ev sahipliğinde gerçekleştirdi.​

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert (Proje Ekip Koordinatörü), Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Sibel Gültekin, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Velit Aydın, Nusaybin Ticaret Borsası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu İlhan Özmen, Proje Uzmanı Emir Yücesoy, TOBB/TEPAV ve Mardin İli ve İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda aşağıdaki maddeler görüşüldü.

 

1)    Kurumsal web sitelerinin revizyonu/iyileştirilmesi: Bu çerçevede, taşıdıkları önem itibariyle, Odaların/Borsaların kurumsal web siteleri ayrıntılı biçimde analiz edilerek iyileştirilebilecek alanlara dair müzakereler gerçekleştirildi.

 

2)    Muhtemel proje alanları: Mardin Odalarının/Borsalarının münferiden ve/veya müştereken hazırlayabileceği potansiyel proje alanları üzerinde çalışıldı. Bu çerçevede hem kurum personeline hem yönetimine hem de üyelerine yönelik çeşitli proje fikirleri analiz edildi.

 

3)    2018 dönemi muhtemel eğitim programları: Daha etkin eğitim programları icra edilmesine yönelik müzakerelerde bulunuldu. Bu çerçevede, 2018 dönemi potansiyel eğitim programlarına ilişkin araştırmalar yapılması kararlaştırıldı.

 

Gündem dışı müzakerelerin de yapıldığı toplantıda, müteakip toplantının Eylül ayında Nusaybin Ticaret Borsası ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA