TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Somali heyetinden TOBB’a ziyaret


15.06.2017 / AnkaraSomali Eski Cumhurbaşkanı Sharif Sheikh Ahmed ve Senato üyelerinden oluşan heyet TOBB’u ziyaret etti. TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz’un ev sahipliği yaptığı ziyarette, iki ülkenin odaları arasında işbirliğinin ve ticaretin geliştirilmesi konuları görüşüldü. ​

Sharif Sheikh Ahmed, görüşmede yaptığı değerlendirmede ‘’Ekonomi yaşamın temelidir. Öncelikli olarak odalar arası ilişkilerin pekişmesini ve Türk işadamlarının Somali’ye yatırım yapmasını istemekteyiz’’ ifadesini kullandı. Toplantıda, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin, işadamları heyetlerinin birbirleri ile görüşerek geliştirilebileceği ve iş planları hazırlayarak kalkınmanın daha verimli bir şekilde olabileceği üzerinde duruldu. Aynı zamanda bu kalkınmanın gerçekleşmesi için eğitimin de çok önemli bir faktör olduğuna değinildi.

 

TOBB’da bulunduğundan dolayı onur duyduğunu ifade eden Eski Cumhurbaşkanı Sharif Sheikh Ahmed, TOBB’un Somali’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Ayrıca TOBB ve Somali arasındaki ekonomik bağlantıların söz konusu eksende gelişimi için işbirliğine ve her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA