TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ABD iş dünyasına Türkiye lobisi


21.04.2017 / Washington / ABDTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, 16 Nisan referandumu sonrası Türkiye üzerinde ekonomik belirsizliğin azalacağı ve öngörülebilirliğinin artmasını beklediklerini söyledi. ​

Yorgancılar, “Gelecek umut vaad etmektedir. Belirsizlikler azaldığı için, Türkiye ekonomisi yeniden yüksek büyüme oranlarıyla rayına oturacaktır” dedi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in başkanlığında Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’da TOBB, ABD Ticaret Odası ve Türk Mirası Vakfı (Turkish Heritage Organization) işbirliğiyle organize edilen toplantıya katıldı.

 

Türkiye’nin potansiyelinin Amerikalı iş insanları ile paylaşıldığı toplantıda konuşan Yorgancılar, Türkiye’nin gerek ülke içinde gerek küresel düzeyde sarsıntılara ciddi bir direnç gösterdiğini vurguladı.

 

Yorgancılar, “Geçtiğimiz yıl, yüzde 2. 9’luk büyüme oranıyla gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülkeyi geride bıraktık. Bu, Türkiye ekonomisinin temellerinin sağlam ve güçlü olduğunu göstermektedir. Referandum sürecinden sonra, ekonomik belirsizliğin azalacağını ve öngörülebilirliğin artacağını beklemekteyiz. Bu nedenle, gelecek umut vaad etmektedir. Belirsizlikler azaldığı için, Türkiye ekonomisi yeniden yüksek büyüme oranlarıyla rayına oturacaktır” dedi.

 

Önümüzdeki süreçte, Türkiye’nin toplum içi kutuplaşmaların azaltılmasına ve yapısal reformlara tekrar odaklanmaya ihtiyacı olduğunu kaydeden Yorgancılar, “İş ve sivil toplum organizasyonları olarak, siyasetçilerimize dürüst geri bildirimlerde bulunmak bizim görevimizdir ve bugünkü toplantının bu amaca katkıda bulunacağını ümit ediyoruz. Ayrıca, Turkish Heritage Organization’a ve tabii ki uzun vadeli ortağımız ABD Ticaret Odası’na bu toplantıyı gerçekleştirmeye imkan verdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA