TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kadın Girişimciler, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde


16.03.2017 / AnkaraTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 14 Mart 2017 tarihinde düzenlenen, iş, sanat ve spor dünyasının önde gelen kadınlarının davet edildiği öğle yemeğine katıldı. ​

Emine Erdoğan yemekte yaptığı konuşmada, “siyasi yaşamı boyunca, kadınların tüm alanlarda varlık göstermesini teşvik edip destekleyen bir liderin eşi ve aynı zamanda kız çocuklarının eğitimi ve kadınların toplumsal hayata katılımı konusunda gayret gösteren bir sivil toplum gönüllüsü olarak saflarımızı sıklaştıralım diyorum! Kadınların hak ettikleri yeri almasının önündeki engelleri, birlikte kaldıralım” dedi.

 

Dünyadaki değişimin en önemli dinamiklerden birisinin kadın potansiyelini değerlendirebilmek olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Kadınların gücünü devreye sokabilen toplumlar ilerleyecek, diğerleri gelecek liginden düşecektir. Ülkemizde, sivil toplum kuruluşlarının da katkısıyla, bu alanda büyük mesafeler kaydettik ama elbette daha alacak çok yolumuz var” ifadelerini kullandı.

 

“İş kadınlarımızın, sanatçı ve sporcularımızın, küresel reçeteler üretecek kadar zengin birikime sahip olduğunu biliyor ve bu güce inanıyorum” diyen Emine Erdoğan, “Gerçekten de, bu toprakların potansiyelini iyi kullanabilirsek, insanlık için iyiliği ve umudu temsil edebiliriz. Elbette bunun için Türkiye olarak güçlü olmamız, dayanışma içinde geleceğe koşmamız gerekiyor” dedi.

 

Emine Erdoğan şöyle devam etti: “İşkadınlarımız, iş dünyasında karşı karşıya olduğumuz zorlukları da, fırsatları da çok iyi biliyorlar. Toplumsal refahı artırırken, yoksulluğu da azaltacak insani bir ekonomik düzen kurma noktasında, onların bilgeliğine ve tecrübesine güveniyoruz.

 

Aynı şekilde, sanatçılarımızın Türkiye’nin ruhunun inşasında ne kadar önemli yerleri olduğu hepimizin malumu... Sinemadan, görsel sanatlara, müzikten edebiyata, geleneksel sanatlardan sahne sanatlarına, katacakları yeni yorumlar, düşünebilen ve hissedebilen güçlü bir toplum için can simidi hükmündedir.

 

Ve elbette sporcularımız, sporun tüm alanlarında gösterdikleri örnek başarılarla gençlerimiz için rol model, ülkemiz için iftihar vesilesi oluyorlar. Sanatın öz kardeşi olan spor, bize sağlıklı nesilleri de müjdeliyor.

 

Bu noktada, erken yaştan itibaren çocuklarımıza, kabiliyetlerine uygun en az bir sanat ve spor dalı ile ilgilenmelerini sağlayacak ortak projeler geliştirebileceğimize inanıyorum. Bu konuda katkılarınızı bekliyorum.


Bu toplum, bizim gayretlerimizle güçlenecek, bu ülke bizim çabalarımızla büyüyecek. Aklımızı ve kalbimizi bu güzel ülkenin ihtiyaçlarına adayarak, bu anlamlı hedefe birlikte ulaşacağımıza inanıyorum”.

 

Programa; TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Nurten Ceceli Alkan, Kurul üyeleri Aysel Öztezel, Canan Özdemir, Cevahir Asuman Yazmacı, Elif Çoban, Esen Türker, Gülseren Hülya Akkaya, Günseli Özen Ocakoğlu, Hatice Güner Kal, Leyla Karabulut, Mine Ayhan, Nurhan Tekocak, Oya Narin, Rana Dal, Serpil Polat, Zerrin Özel ve Zuhal Akyüzlü katıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA