TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB ve AB Delegasyonu işbirliğinde Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Vize Toplantısı, 26 Mayıs 2015, Erzurum


26.05.2015 / ErzurumTOBB ve AB Delegasyonu işbirliğinde 2014 yılında düzenlenmeye başlanan Vize Toplantılarının altıncı ve 2015 yılı ikinci toplantısı Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. ​

Toplantının açılış konuşmasını Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Sn. Hasan Akal ve AB Delegasyonu Heyeti Başkanı ve Letonya Büyükelçiliği Vize Bölümü Başkanı İkinci Katip  Samija Šerifa tarafından yapıldı.

 

Toplantıya Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölümü Başkanı Nora Jurkovica, Almanya Büyükelçiliği Konsolosu Stefan Delfs, Hollanda Büyükelçiliği Vize Bölüm Başkanı Diane Argente-de Joode, AB Türkiye Delegasyonu Yetkilisi Jörg Dieter Köstinger, İktisadi Kalkınma Vakfı - İKV Genel Sekreter Yardımcısı Melih Özsöz ve TOBB AB Dairesi Uzmanı Senem Yavaş katıldı.

 

“AB Üyesi bir Ülke Perspektifinden Türkiye’de Vize Kodu Uygulaması”, “Geri Kabul Anlaşması ve Vize Kolaylaştırılması Konusundaki Diyalogda Gelinen Son Durum” ve  “Vize Şikayet Hattı: Türk Vatandaşlarının Schengen Vize Kuralları Uygulamaları Hakkındaki Görüşleri” konularında yapılan sunumların ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA