TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Eskişehir, Genç Girişimcilerini Seçti


01.06.2014 / TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu, Eskişehir Sanayi Odası'nın(ESO) koordinatörlüğünde bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği, "Yılın Genç Girişimcisi Ödül Töreni’nde genç girişimcilerini seçti.​

Eskişehir’de girişimciliği özendirmek, yeni ufuklar açmak ve girişimciliğin desteklenmesini sağlamak amacıyla TOBB Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği etkinlik kapsamında 3 farklı kategoride, başarılı genç girişimcilere ödülleri verildi.

 

Ödül töreninde ayrıca Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu (ESGGK) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında girişimcilik eğitimi alan liseli gençlerin hazırladıkları projelerde değerlendirmeye alınarak, başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

 

Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, ESGGK Başkanı Güven Erdoğan ve 18-40 yaş arası gençlerin katıldığı tören, açılış konuşmaları ile başladı.

 

 

"Girişimcilerimiz için çalıştık"

Törenin açılışında konuşan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Güven Erdoğan, tüm kurul üyelerinin Eskişehir'de genç girişimciliğin gelişmesi ve artması konusunda çaba sarf ettiğini belirterek, kurul olarak düzenledikleri seminer ve konferanslarla genç girişimcilere yeni fikirler ve bakış açısı kazandırdıklarını söyledi. Erdoğan, aynı zamanda farkındalık yaratmak konusunda yoğun gayret ve çaba gösterdiklerini bildirdi.

 

Özaydemir; "Girişimcilik yüksekse milli gelirde yüksek"

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş M. Özaydemir girişimciliğin bir toplum ve ekonomi için ne kadar önemli olduğunun altını çizdiği açılış konuşmasında, Türkiye’deki yeni girişimcilerin özellikle ileri ve yüksek teknoloji alanlarında gelişebilmesi ve daha başarılı şirketler ortaya çıkarılabilmesi için etkin bir üniversite-sanayi işbirliğine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 

Zeydan; "Yaptığınız işi sevin, farklı olun"

Ödül töreninde konuşan Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan da girişimciliğin Türkiye için önemini belirtirken, geliştirilmesi gereken en önemli olguların başında geldiğini ifade etti. Girişimcilik sayesinde insanların yeni fikirlerle yeni iş imkânları oluşturduğunu söyleyen Zeydan, ekonomiye dinamizm ve hareketlilik getirmekte, işsizliğin azalmasına katkı sağlamakta girişimciliğin önemli rol oynadığını ifade etti.

 

 

Gençler üç kategoride ödüllendirildi

 

Konuşmaların ardından "Değer katan genç girişimcilik ödülü", "Geleceğin genç girişimcisi ödülü" ve "En yeni, genç girişimcilik ödülü" kategorilerinde verilen ödüller, sahiplerini buldu.                     

                               

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA