TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Keşan Ticaret Borsası’na ziyaret


12.08.2022 / Keşan EdirneTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Keşan Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz’ın ev sahipliğindeki ziyarette Meclis Üyeleri ile gündemlerindeki sorunları ve çözüm önerilerini görüştü.​
Meclis üyeleri, tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan yüksek girdi maliyetlerini dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu’nun Borsa’daki programına Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz ve yöneticiler eşlik etti.

 

Lisanslı depoculuk ve ürün ihtisas borsasının Türk tarımında devrim niteliğinde olduğunu kaydeden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Toprak altında saklanan ürünlerin sağlıklı şekilde saklanması için lisanslı depoculuğu 2005 yılında kanuna eklettik. Bugün lisanslı depoculuk oturdu. LİDAŞ'ta en büyük depolardan biri Keşan'da. Onu da TMO'yla ortak şekilde yapıyoruz. Ayrıca borsamız Türkiye Ürün İhtisas Borsası'nın da ortağı. Yani konan malın elektronik senedini dünyanın herhangi bir noktasında kolaylıkla alıp satıldığı bir yerdeyiz. Artık fiziken malın bir yerden bir yere gitmesine gerek yok. Bunun kalitesi nedir diye bakmaya gerek yok. Bu müthiş bir devrim" dedi.

 

 -'Önümüzdeki dönem dünyayı besleyen, dünyanın lideri olacak'

 

Hisarcıklıoğlu, konuşmasında, "Önümüzdeki dönem dünyayı besleyen, dünyanın lideri olacak. En önemli stratejik mal ne deseler; tarım ve hayvancılıktır. Sakın ha sakın, ne kendiniz ne de çocuklarınız bu işten vazgeçmesin. Sıkıntısız da bir iş yok. Sıkıntıları söylediniz. Odalar ve Borsalar Birliği olarak bizim görevimiz sıkıntıları iletmek. Bize iletilen konuları oda ve borsa başkanlarımızla birlikte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında 6 bakana ilettik" dedi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA