TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kütahya TB Başkanı Gültekin'e taziye ziyareti


16.06.2021 / KütahyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, geçen ay eşi Halime Gültekin’i kaybeden Kütahya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin’e taziye ziyaretinde bulundu.​
KÜTBO Meclis Üyeleriyle de bir araya gelen Hisarcıklıoğlu, Borsa tarafından yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler aldı.

KÜTBO Başkanı Gültekin Kütahya Çavdarhisar ilçesinde bulunan Dünyanın İlk Borsası ile ilgili projeleri ve Borsa tarafından yürütülen coğrafi işaret çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Başkan Gültekin Borsa tarafından Kütahya Vişnesi, Köpük Helvası, Paşa Helvası, Kütahya Bitli Helva, Kütahya Kızılcık Tarhanası, Kütahya Cimcik Aşının ardından Kütahya Pazarlar Kirazı için de coğrafi işaret belgesi alındığını ifade etti.  

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ikram edilen Coğrafi İşaret Tescilli Kütahya Pazarlar Kirazı’ndan övgüyle bahsetti. Hisarcıklıoğlu, Kütahya Ticaret Borsası tarafından Coğrafi İşaret tescili yaptırılan Kütahya Pazarlar Kirazı’nın tat ve aromasının zenginliği yanı sıra meyve iriliği ile öne çıktığını belirterek tescili sonuna kadar hak ettiğini söyledi. Yapılan coğrafi işaret çalışmalarından dolayı da KÜTBO Başkanı Necati Gültekin’i tebrik etti.

Ziyarete TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Suat Selim Kandemir de eşlik etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA