TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye – AB KİK üyeleri sanal ortamda buluştu


08.09.2020 / AnkaraTürkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) 39 uncu toplantısı 8 Eylül 2020 tarihinde hibrit formatta gerçekleştirildi. Türkiye-AB KİK Eş-Başkanları M. Rifat Hsarcklıoğlu ve Panagiotis Gkofas eş-başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Faruk Kaymakcı da katılarak konuşma yaptı.​

Toplantıya, Türkiye ve AB kanadından çalışanlar, işverenler ile esnaf, kadın kuruluşları temsilcileri iştirak etti.

 

Toplantıya Türkiye’den TOBB Başkanı ve KİK Eş-Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, T. Kamu –Sen Başkanı Önder Kahveci, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, HAK-İş Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Eyüp Alemdar, İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ekrem Keskin, TOBB AB Uyum Komisyonu Üyesi Filiz Akkaş, TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç katıldı.

 

Toplantıda genel olarak Türkiye-AB ilişkileri, mülteci konusu, gümrük birliğinin güncellenmesi, Türkiye-AB katılım müzakerelerinin canlandırılması ve Erasmus programının katkıları gibi konular ele alındı.

 

İlişkilerde, sivil toplum diyaloğunun önemi vurgulandı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA