TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Finlandiya Ziyareti


18.05.2017 / Yurtdışı EtkinliklerTürkiye'deki yatırım fırsatları hakkında Finlandiya iş çevrelerini bilgilendirmek, Türk ve Finli firmaları bir araya getirmek üzere Birliğimiz ile Finlandiya Türkiye Büyükelçiliği işbirliğinde, Finlandiya’ya bir ziyaret düzenlenecektir.​

15-17 Haziran 2017 tarihlerindeki ziyaret kapsamında, Türkiye’de iş fırsatlarının değerlendirileceği toplantılar, katılımcıların ilgi alanı ve taleplerine göre firma eşleşmeleri ile saha ziyaretlerinin düzenlenmesi öngörülmektedir.

 

Program kapsamında, enerji (akıllı şebekeler & temiz teknolojiler), otomotiv & telekomünikasyon (akıllı ulaşım sistemleri & internet bağlantılı araçlar),  sağlık ekipmanları ve medikal teknolojiler,  mobilya,   inşaat malzemeleri   (seramik, bina iç malzemeleri),  dayanıklı tüketim malları ve otomotiv yan sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar arasında karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin ele alınacağı etkinlikler düzenlenecektir.

 

Birliğimizce, KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Programı desteği için başvuruda bulunulacak olup, Finlandiya programına iştirak edecek firmalarımıza, KOSGEB kuralları çerçevesinde destek sağlanabilecektir.  KOSGEB tarafından belirlenen Genel Destek Programı Uygulama Esaslarına www.kosgeb.gov.tr web sayfasından, “Destekler” başlığı altındaki “Genel Destek Programı/Genel Destek Programı Uygulama Esasları” bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

KOSGEB desteği için katılımcıların seyahatten en geç iki iş günü öncesinde (12 Haziran 2017) kendilerine en yakın KOSGEB Merkezine başvurmaları gerekmektedir.

 

Ziyaret programının Türk Hava Yolları (THY)’nın tarifeli uçuşu ile gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, katılımcıların uçak biletlerini kendileri temin etmeleri gerekmektedir.

 

Program kapsamında, 2 gece konaklama ve yerel transferler dâhil tüm lojistik hizmetler için Birliğimizce ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. görevlendirilmiştir.

 

Katılım teyidi için, firmalarımızın  aşağıda verilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. banka hesabına 1.000,- TL  (Bin TL)  ön ödeme gerçekleştirmesi ve ödeme dekontunun, katılımcının ismi ve "TOBB - FİNLANDİYA  INC17/IYD044" ibaresine yer verilerek en geç 5 Haziran 2017 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Birliğimize (e-posta: belgin.eserdag@tobb.org.tr, Faks: 0312 218 2209) gönderilmesi gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini müteakip, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan tahsil edilecektir.

 

 

Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 5 Haziran 2017 tarihinde Birliğimize yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

 

Finlandiya Schengen vize bölgesi dahilindedir. Schengen vizesi olmayan katılımcıların www.vfsglobal.com/Finland/Turkey adresinde yer alan başvuru adımlarını izleyerek, aynı adresten ulaşılabilecek başvuru formunu doldurmaları ve Finlandiya vize işlemlerinden sorumlu Ankara (Ankara, Kavaklidere Mahallesi, Atatürk Bulvari, No:154, Cankaya) ve İstanbul (Cumhuriyet Caddesi, No:193, pbx:34380 Harbiye, Sisli) Vize Merkezi’ne (VFS yardım hattı: 0212 3735812) iletmeleri gerekmektedir.

 

Program, Finlandiya ülke notu ve KOSGEB uygulama esasları sağ üst köşede yer alan linklerde bulunmaktadır.

Katılım Formu için tıklayınız:  https://www.surveymonkey.com/r/FinlandTourRegistration


ETS ERSOY TURİSTİK SERVİSLERİ A.Ş.  BANKA HESAP NUMARASI:

 

Banka Adı/Şube:  Garanti Bankası / Hasanpaşa (413)
İBAN:  TR75 0006 2000 4130 0006 2948 37

 

Banka Adı/Şube:  Yapı Kredi / Kadıköy Çarşı (1157) 
İBAN:  TR43 0006 7010 0000 0092 2063 60


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA