TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Meclis Üyeleri ile buluştu


21.02.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Meclis üyelerine birlik ve beraberlik mesajı veren Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerine yaptıkları her işi anlatmaları ve üyeleri bilgilendirmeleri tavsiyesinde bulundu.​

TOBB camiasında hiçbir başkanın atanmadığını ve rekabet ettiği rakiplerinin de oyunu alarak göreve seçildiğini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, bulundukları makamların alma değil, verme yani fedakarlık makamları olduğunu ifade etti.

 

Meclis üyelerine ve başkanlara verilen görevin üyelerinin menfaatlerini korumak olduğunu belirten TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Benim görevim 365 oda borsa başkanımın bana ilettiği konuların takipçisi olmam. Gidip Cumhurbaşkanı, Bakan, Genel Müdür kimse muhatabı onlara anlatmak. Yaptırım gücümüz yok. Bizim işimiz anlatmak” diye konuştu.


“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” diyen Hisarcıklıoğlu, bir insana iş ve aş vermenin en güzel hayır olduğunun altını çizdi.

 

TOBB Başkanı, Meclis Üyelerinden bölgelerinde iyi diyaloglar kurmalarını isterken, “Bu ülkenin çimentosu sizlersiniz unutmayın. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her tarafında işin çimentosu tüccarlardır. Her bir alışveriş aslında bir uzlaşmadır” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA