TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

9. GRUP DIŞ TİCARET SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


01.06.2016 / DuyurularEkonomi Bakanlığı ve Birliğimiz koordinasyonunda, Odalarımız organizasyonunda 21 ayrı grup halinde gerçekleştirilecek Dış Ticaret Seminerleri kapsamında 9. grup semineri 1 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.​

1 Haziran 2016 İstanbul Dış Ticaret Semineri: 

Ekonomi Bakanlığı ve Birliğimiz koordinasyonunda, İstanbul Ticaret Odası ev sahipliğinde 1 Haziran 2016 tarihinde Dış Ticaret Semineri gerçekleştirilmiştir.

 

Seminerin açılış konuşması İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Servet Samsama tarafından yapılmıştır. Sayın Samsama, konuşmasında, eğitimlerin önemine değinmiş, ihracatta sağlanan devlet yardımlarının bilinirliği ve uygulamalarının artmasını amaçladıklarını ve bu kapsamda Oda bünyesinde üyelere ücretsiz danışmanlık hizmeti veren bir “Teşvik Bilgi ve Planlama Birimi” kurulduğundan bahsetmiştir.

 

Açılış konuşmasının ardından, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet Ali Yalçınkaya da bir konuşma yapmış ve seminer hakkında ön bilgi vermiştir.  Program, hediye takdiminin sonrasında sunumlar ile devam etmiştir.

 

Seminerde, katılımcılara, Ekonomi Bakanlığı uzmanları tarafından, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi; TURQUALITY’nin Desteklenmesi, Yurt Dışı Birim Marka ve Tasarım Destekleri başlıkları altında “İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları”, “Ülke Masaları, Pazar Araştırması - ABD Pazarına İhraç İmkanları”  ve “İş Dünyasında Ticari Bilgiye Erişim” konularında bilgi verilmiştir.

 

Seminerin ikinci bölümünde, Türk Eximbank uzmanları tarafından “İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları” hakkında bilgi verilmiştir.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA