TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Bayramlar, sevgi ve dayanışma ile anlam kazanır


03.06.2019 / AnkaraRamazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bayramların dayanışma ve sevinç günleri olduğuna işaret ederek, “Saygı, sevgi, merhamet, birlik ve beraberlik gibi insanı insan yapan değerler, İslam dininin de temelini oluşturur. Sevgi ve huzuru ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir” ifadesini kullandı.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu cümlelere yer verdi:

 

“Sabrın ve nefsimizi terbiye etmenin en anlamlı günleri olan Ramazan ayının ardından gelen Bayram, hem kenetlenmenin ve paylaşmanın hem de birlikte sevinebilmenin adıdır. Bu anlamlı günlerde; başta aile büyüklerimiz olmak üzere tüm akraba eş ve dostlarımızı, öksüz ve yetimlerimizi her zamankinden daha fazla hatırlamalıyız. Bir insanın kalbi, ancak çevresindekilerin de yüzü güldüğü zaman huzurludur. Unutmayalım ki, mutluluk tek başına yaşanabilen bir duygu değildir. Ancak, birlikte yaşanan sevinçler bayram havası estirebilir. Birbirimize elimizi uzatmayı, ihtiyacı olanlarla dayanışma içinde yaşamamız gerektiğini asla unutmamalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk özel sektörü adına; büyük milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA