TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Nazilli Ticaret Odası yeni Hizmet Binası açıldı


20.03.2019 / Nazilli / AydınNazilli Ticaret Odası yeni binası, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, İstihdam Seferberliği kapsamında verilen teşvikler ve destekler hakkında bilgi verdi. Hisarcıklıoğlu Nazilli iş dünyasına kampanyadan faydalanmaları çağrısında bulundu.


Hisarcıklıoğlu, "Dost kara gün içindir. Devletimizi yanımızda görüyoruz. Bunlar tarihi destekler. Allah kendilerinden razı olsun. Bize de düşen bu yolda kendilerine hizmet etmek. Son 25 yılda neler gördük. Bütün sıkıntıları aştık. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Tümseği aştığımız da tekerlek de hızlı gidecek. Bizim kendimizden başka dostumuz yok. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın." değerlendirmesinde bulundu.

 

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” diyen Hisarcıklıoğlu, bir kişiye iş ve aş kazandırmanın önemine değinerek, birer kişiyi daha iş sahibi yapmalarını istedi.

 

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ile Ticaret Odaları Konseyi ve Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu ile de Tarım Kurulunda birlikte çalıştıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, Ticaret ve Tarıma yönelik politikaları, onlarla birlikte belirlediklerini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, yeni hizmet binasının bir vizyon işi olduğunu belirterek, Nazilli’ye böyle bir eser kazandırdıkları için Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’a, yönetim kurulu ve meclis üyelerine teşekkür etti.


-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da "Önümüzde artık kısa vadeli hedefler koymuyoruz. Uzun vadeli,  50 yıllık hedefler koyuyoruz. Koyduğumuz hedefleri de çok kısa içerisinde gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

 

Hükümet olarak hayata geçirdikleri teşvik paketleri ve işverenlerin bu desteklere gösterdiği ilgiyle Aydın’ın çalışma hayatının da ivme kazandığını ifade eden Selçuk, şunları söyledi: "İlimizde aktif sigortalı kişi sayısının son 17 yılda  yüzde 60’a yakın arttığını görüyoruz. İŞKUR aracılığıyla Aydın’da 17 yılda toplam 140 bin vatandaşımızın işe yerleşmesini sağladık. Ülke genelinde içerisinde mesleki eğitim, iş başı eğitim, girişimcilik gibi alt başlıkları olan aktif iş gücü programları düzenliyoruz. 2002 yılında bu programlardan sadece bin 500 vatandaşımız yararlanırken, 17 yılda bu sayıyı 500 bine yani yarım milyona çıkardık. Bu sayede vatandaşlarımızın edindikleri nitelikleri ve tecrübeleri geliştirerek işverenlerimizin nitelikli elemana kavuşmasın hedefliyoruz”. 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA