TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Çanakkale Zaferi, bağımsızlık ve vatan sevgisinin adıdır”


17.03.2019 / Ankara18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale’de 104 yıl önce yazılan destanın, tüm dünyaya ‘bağımsızlığımız’ ve ‘vatan sevgimiz’ üzerine verilen en güzel mesaj olduğunu belirtti.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Çanakkale Savaşları, bizim en ağır şartlar altında dahi asla yenilgiyi kabul etmeyeceğimizin, bağımsızlık dışında bir alternatifimizin olmadığının dünyaya ilanıdır.

 

Bu şanlı destanın yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, cephe önünde ve gerisinde fedakârca canlarını ortaya koyanları bir kez daha sonsuz minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Bugün bu cennet topraklarda sahip olduklarımız için onlara çok şey borçluyuz. Allah hepsinden razı olsun. Mekânları cennet olsun. Onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

Bizlere ve bizden sonraki nesillere düşen de; ülkemizi sonsuza kadar kardeşliğin ve kalkınmanın yaşanacağı, herkesin birarada daha güzel günlere ulaşmak hedefiyle çalıştığı dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır.

 

Türk iş dünyası adına, bu hedef üzerine çalışmaktan vazgeçmeyeceğimizi yineliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA