TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Pasinler TOBB Efkan Ala İmam Hatip Ortaokulu açıldı


17.01.2019 / Pasinler / ErzurumTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Erzurum'un Pasinler ilçesinde yaptırılan Efkan Ala İmam Hatip Ortaokulu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, Erzurum Valisi Okay Memiş ve bölge oda/borsa başkanlarının katıldığı törenle açıldı.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, Efkan Ala'ya ülkeye vermiş olduğu hizmetler dolayısıyla teşekkür ederek, "Pasinler ilçemize yakışır bu okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz de Efkan Ala ve hizmetlerini unutmayacaklar" dedi.  

 

Efkan Ala da sadece bir defa dile getirilmesinin ardından TOBB tarafından okulun memleketine hemen yaptırıldığını belirterek, "Burada çocuklarımız en güzel eğitimi alacak. Pasinler'e yakışır, milletin teveccühüne layık bir okul oldu. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik de hemen yurt sorununu çözdü. Pasinler'e hem okul hem de yurt kazandırıldı. Hayırlı ve uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından dualarla açılış kurdelesini kesen protokol, dersliklerde incelemelerde bulundu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, öğrencilere Nurettin Topçu’nun Ahlak isimli kitabını hediye etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA