TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

81 İl’e 81 Akademik Danışman Projesi’nin 3. fazı başlıyor


22.12.2018 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Akademik Danışmanlar Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.​

Akademik danışmanlara hitap eden Hisarcıklıoğlu, 81 İl’e 81 Akademik Danışman Projesi’nin üniversite – sanayi işbirliği gereksiniminden dolayı ortaya çıktığını vurgulayarak, projenin doğuşu hakkında bilgi verdi.

 

Hisarcıklıoğlu, akademik danışmanların, Türk girişimcilerini temsil eden, Türkiye’nin en demokratik kurumuna hizmet vereceğini söyledi.

 

Zenginleşmenin yolunun girişimcilikten geçtiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, esas olanın halkın zenginleşmesi olduğunu, akademik danışmanların görevlerinin hem kendi kariyerleri hem çocuklarının geleceği hem de görevli oldukları şehir ve Türkiye için önemli olduğunu ifade etti.

 

Kadın ve genç girişimcilerin önemine değinen TOBB Başkanı, akademisyenlerden, illerindeki kadın ve genç girişimci kurullarına sahip çıkmalarını ve onları yönlendirmelerini istedi.

 

Oda/borsa başkanlarının illerinde vali, belediye başkanı, milletvekili, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ile iyi bir diyalog içinde olması gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, bu konuda akademisyenlerden destek beklediklerini, oda/borsalar tarafından yapılan çalışmaların sosyal medyada yer alması için gerekli danışmanlığı yapmalarını istedi.

 

Akademisyenlerin, il ve ilçelerdeki tüm Oda-Borsaların mutabakatı ile seçildiklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, her birine eşit derecede vakit ayırmalarını tavsiye etti.


Hisarcıklıoğlu konuşmasının ardından Akademik Danışmanlara TOBB rozeti taktı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA