TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, 9. Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na katıldı


15.12.2018 / Aşkabat / TürkmenistanTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve beraberlerindeki heyet ile birlikte, Aşkabat'ta düzenlenen "9. Türk İhraç Ürünleri Fuarı"nın açılışına katıldı.​

Açılışta konuşan Bakan Ruhsar Pekcan, dünya ekonomisinin ticaret savaşları gibi tehditlerin olduğu bir dönemden geçtiğini ifade ederek, böyle bir dönemde, Avrupa'nın en hızlı gelişen ve en dinamik ekonomisi Türkiye ile ata yurdun stratejik ülkesi Türkmenistan'ın ekonomik ve ticari iş birliğinin oldukça önemli olduğunu söyledi. 

 

Türkmenistan'ı ekonomik ve ticari açıdan Orta Asya bölgesindeki önemli bir partner, Orta Asya'ya açılan bir kapı olarak gördüklerini vurgulayan Pekcan, "İki kardeş milletin gönülleri ve zihinleri arasında hiçbir engel, hiçbir mesafe yoktur. İkili ticaretimizi, karşılıklı yatırımlarımızı ve iş birliğimizi artırmalıyız." dedi.

 

Konuşmaların ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı Amandurdu İşanov, fuar alanındaki stantları gezerek, sergilenen ürün ve hizmetler hakkında bilgi aldılar. 


(Fotoğraflar: Anadolu Ajansı)

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA