TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Acıpayam Ticaret Odası’na ziyaret


03.11.2018 / DenizliTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Acıpayam Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sürücüoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu ile meclis üyelerini ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya’da gerçekleştirdiği D-8 programı hakkında bilgi verirken, Acıpayam ziyaretinin ardından da Denizli’de toplantıları olduğunu anlattı. Acıpayam’ın Denizli’yi marka yapan ilçelerin başında geldiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin girişimciye ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

Girişimciler olmadan zenginliğin mmükün olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, özellikle kadın girişimcilerin teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizdi. TOBB Başkanı, “kız çocuklarınızı mutlaka işin içine sokun. Kız çocuğunun da erkek çocuğunuz la aynı oranda sizde hakları var. Onun için onların haklarına riayet edin” dedi.

 

Acıpayam’daki hizmet kalitesi ve kapasitesini arttırmak için Oda’nın akredite olması gerektiğini belirterek, bu konuda çalışma yapılması önerisinde bulundu. TOBB ve oda- borsaların elindeki kaynakları nefes kredisi ile üyelerine tekrar kullandırıldığını belirtirken, burada yaşanan bazı sorunları çözmek için de Bankalar Birliği ile bir araya geleceklerini vurguladı.

 

-Sıkıntalar el birliği ile aşılır

 

Hisarcıklıoğlu, “Son dönemdeki otomotiv, beyaz eşya, inşaat gibi sektörde KDV ve ÖTV indirimi yapılması taleplerini oda ve borsalarım bana iletti. Bende hükümete ilettim. Bunu sağladık. Acıpayam Ticaret Odamın da bunda emeği var. Unutmayın bugüne kadar bütün krizlerden başarıyla çıktık. Sıkıntılar fırsatlarıyla beraber gelir. İnanın bütün sıkıntıları yine aşacağız. Hiç karamsar olmayın. Ümit içinde olun. Yeter ki birbirinizi dışlamayın. Bütün sıkıntıları aşarız” dedi

 

 Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Mehmet Sürücüoğlu de Hisarcıklıoğlu’nun Acıpayam’a üçüncü ziyareti olduğunu belirterek, ilgisinden dolayı TOBB Başkanı’na teşekkür etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA