TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Isparta TSO’da ‘birlik beraberlikle sıkıntıları aşarız’ mesajı verdi


02.11.2018 / IspartaIsparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaret eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sıkıntıların birlik ve beraberlik içerisinde aşılacağını söyledi. Isparta TSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve meclis üyeleriyle değerlendirmelerde bulunan Hisarcıklıoğlu, “Bu teker bu tümsekte kalmaz. Bunları da aşacağız” mesajı verdi.​

Isparta’daki oda ve borsanın 5 yıldızlı olduğuna işaret eden TOBB Başkanı, “Isparta’da oda ve borsamız kardeştir. İki başkanımdan da çok memnunum. Sizlerin sıkıntılarını bana anında aktarıyorlar. Ben de hükümete aktarıyorum” dedi.

 

Birlikte yaptıkları çalışmaların neticesinde otomotiv, beyaz eşya, inşaat gibi alanlarda KDV ve ÖTV indirimleri sağlandığını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Üyelerimizden topladığımız kaynakların yeniden üyelerimize aktarılması için nefes kredisini başlattık tekrar. Buradaki aksaklıkları Bankalar Birliği ile yapacağımız toplantılar ile çözmeye çalışıyoruz. 2 gün önce açıklanan iş yapma kolaylığı endeksi önemli. Bu işin mutfağında beraber çalıştık. Türkiye’yi iş yapma kolaylığında 43.sıraya çıkardık” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA