TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu 2. Toplantısı yapıldı


20.09.2018 / İstanbulTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında TİM’in İstanbul’daki Dış Ticaret Kompleksinde yapılan Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulunun ikinci toplantısına katıldı.​

Toplantıya, Hisarcıklıoğlu ve Pekcan’ın yanı sıra Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet Erdem iştirak etti. 


Toplantıda ekonomi ve iş ortamıyla ilgili güncel konular ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı değerlendirildi.

 

İstişare Kurulu toplantısında ayrıca Gümrük Birliğinin güncellenmesi, Eximbank’ın imkanlarının güçlendirilmesi, e-ticaret ve dijitalleşmeye ilişkin yapılan çalışmalar ile özel sektör talepleri de ele alındı.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA