TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Malatya’da Valilik ve Belediye ziyaretleri


17.09.2018 / MalatyaTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Malatya programı kapsamında Vali Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.​

Ziyaretlerde Başkan Hisarcıklığlu'na; Malatya Milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, GTİ AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ve beraberindekiler eşlik ettiler.

 

Hisarcıklıoğlu Vali Kaban’ı ziyareti sırasında Valilik Girişinde bulunan üzerinde Arapça, Süryanice ve Ermenice yazı bulunan 800 yıllık kitabeyle ilgili incelemelerde bulundu. Valilik Şeref Defterini imzalayan Başkan Hisarcıklıoğlu, Vali Kaban'a, TOBB tarafından bastırılan "Dede Korkut"adlı kitabı hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kaban ise, Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ederek, Malatya Vesikası "Barış İçinde Birlikte Yaşama Belgesi" tablosu takdim etti.

 

Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı da ziyaret etti. Konukların Malatya’da bir sivil toplum havası estirdiklerine vurgu yapan Polat, ziyaret için teşekkür etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da kendisine verilen hemşerilik beratından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Hacı Uğur Polat’ın başarılı çalışmalarını takdir ettiklerini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı da ziyaret ederek, çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu ve hemşerilik beratı konusunda teşekkür etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA