TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gemlik Zeytin Festivali’nde ‘markalaşma’ mesajı


07.09.2018 / Gemlik Bursa4. Gemlik Zeytini Festivali’ne katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın en iyi sofralık zeytinine sahip Gemlik’e markalaşma çağrısında bulunarak, “Bunu sadece üretmek yetmez. Marka olarak bütün dünyaya satabilmeliyiz” dedi.​

 

Hisarcıklıoğlu Gemlik Zeytin Festivali’ne, kentin girişinden başlayan kortej yürüyüşüne katılarak giriş yaptı. Gemlik Belediyesi ve Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ile Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen kent meydanındaki etkinlikte bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, Gemlik’in zeytin konusundaki çalışmalarını övdü.  Gemlik’in çok doğru bir vizyonla zeytinin coğrafi işareti aldığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, ancak bunun devamında AB nezdinde de tescili alması gerektiğini söyledi. 


Belediye ile oda ve borsaların ele ele vererek bu festivali gerçekleştirmesinin önemine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Başarının sihirli formülü birliktelik” diye konuştu. Gemlik’in Türkiye’nin yıldız şehirleri arasında yer aldığını söyleyen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “13 milyar dolarlık ihracatıyla ilk üçte yer alan Gemlik, İstanbul-İzmir otoyolu bittiğinde ayrı bir değer kazanacak” dedi.

 

Gemlik Ticaret Borsası’nın zeytin üzerine bir de lisanslı depoculuk projesi olduğundan bahseden Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsalara Ankara’da her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA