TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB olarak Osmaniye TSO’nun acısını paylaşıyoruz


07.07.2018 / AnkaraOsmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy yaşamını yitirdiği, Osmaniye TSO Başkanı Devrim Murat Aksoy’un yaralandığı, 03 Temmuz’da yapılan silahlı saldırıya ilişkin TOBB’dan yapılan açıklamada, “Hasan Ersoy’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Osmaniye iş dünyasına sabırlar diliyoruz. Devrim Murat Aksoy’a da acil şifalar diliyoruz” denildi.​

TOBB’dan yapılan açıklama şöyle:

 

“TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı STK’ları ile birlikte olayın yaşandığı gün Osmaniye’ye gitti. Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret ederek, saldırıya ilişkin bilgi aldı.​ Daha sonra saldırıda yaralanan Osmaniye TSO Başkanımız Devrim Murat Aksoy'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Saldırıda vefat eden Osmaniye TSO Başkan Yardımcımız Hasan Ersoy'un ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

 

Söz konusu hain saldırı Türk iş dünyasını, TOBB ve Oda-Borsa camiamızı derinden üzmüştür. TOBB ve Oda-Borsa camiası; menfur olayın yaşandığı ilk andan itibaren Osmaniye TSO’nun yanında olduğunu, camiamızın birlik ve beraberliğini en anlamlı ve güçlü şekilde göstermiştir.

 

TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda yürütülen soruşturmayı yakından takip ediyoruz. Adaletin tecelli edeceğine inancımız tamdır. Soruşturma sonucunda hain saldırıyı gerçekleştirenlerin hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz”.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA