TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çarşamba Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret


15.04.2018 / AnkaraÇarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz, beraberlerindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, hayırlı olsun dileklerini ileterek, yeni dönem çalışmaları için başarılar diledi. 


Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

 

İkinci dönemde tekrar seçildiklerini ifade eden Ahmet Yılmaz, “Şimdi biz 4 5 yıl önce seçilirken Çarşamba ve bölge için çok ciddi şeyler düşündüğümüzü ifade etmiştik. Bunların başında da Ticaret ve Sanayi Odamızın rutin çalışmaları dışında bir bölgesel kalkınma proje ofisini kurmak istediğimizi söyledik. Bu ofiste KOSGEB ve İŞKUR Şube Müdürlüklerini, marka tescil belgesi verecek olan patent ofisini ticaret ofisimiz ile birlikte kurduk. Sadece Oda üyelerine değil tüm bölgeye ve STK’lara hizmet ediyoruz. Biraz önce Sayın Başkanımıza da ifade ettim. Karadeniz bölgesine ve Türkiye’ye örnek olacak bir ofis kurduk. Çok güzel çalışmalarımız var orada. Ticaret odası üyesi olsun olmasın herkese hizmet ediyoruz. Başta AB projesi olmak üzere tüm bakanlıkları hangi hibe ve destekleri varsa onlarla ilgili üyelerimize danışmanlık hizmeti veriyoruz. Şu anda elimizde başlatıp devam ettiğimiz onlarca proje var. Nasip olursa odamızın çalışan sayısının 2 katı kadar bölgeye hizmet edecek bir ofis olacak. Bütün bu hizmetlerimizden kaynaklıda Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık ilçesindeki seçmenlerimiz bize güvenip tekrar bizi göreve getirdiler” dedi.

 

Ahmet Yılmaz, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun desteğiyle daha güzel şeyler yapmayı planladıklarını belirterek, “Başkanımız bizim ifade ettiğimiz gibi ne zaman ararsak kendisine ulaşabiliyoruz. Mesai mefhumu tanımadan bize çok ciddi destek oluyor. Bundan dolayı Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum. Tüm sorunlarımıza bölgenin tüm sorunlarına bizzat telefon açarak birebir ilgilenerek derman oluyor. Kendilerine özellikle Çarşamba ve bölge adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz da bölgelerine yararlı olmak istediklerini vurgulayarak, “Başkanımızın önderliğinde çok güzel işlere imza attık. Başkanımızın her projede desteğini alıyoruz. Bu bize güç veriyor. Bölgemizde Çarşamba ovamızda tarımda olsun denizde olsun ulaşımda olsun. Hepsinde yardımcı oldu takıldığımız yerlerde. Bizim için önemli olan hizmet. Hizmetin amacı da sanayi. Sanayisizde ülke olmuyor. Onun için bölgemizde elimizden geldiğince güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Her zaman Başkanın yanındayız. Çok seviyoruz onu. Allah ona uzun ömür versin” dedi.
Video Yükleniyor...


 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA