TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Mısırlı iş insanları ile görüştü


27.12.2017 / İstanbulTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Mısır Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları Federasyonu Başkanı Ahmet Al Wakil başkanlığındaki Mısır iş insanları heyetini İstanbul’da çalışma yemeğinde ağırladı.​

Çalışma yemeğinde, Türkiye-Mısır iktisadi ilişkileri, Mısır’a ihracatı zorlaştıran “üretici kayıt sistemi” , Türkiye’deki ticaret borsacılığı, gümrük kapıları ve lojistik hizmetleri ile Türkiye’deki meyve-sebze hali uygulamaları tartışıldı. 


Mısır heyeti, ziyaret kapsamında, İstanbul Ticaret Borsası’ndan Türkiye’deki ticaret borsacılığı; Halkalı Gümrük ve lojistik merkezindeki uygulamalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra Bayrampaşa Meyve ve Sebze halini de ziyaret eden heyete, çalışma yöntemi konusunda bilgi verildi. Heyet, ayrıca İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret ederek taziyelerini bildirdi.


Çalışma yemeği sonrasında, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Mısır Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları Federasyonu Başkanı  Al Wakil ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Al Wakil, Hisarcıklıoğlu’nu 3-4 Şubat 2018 tarihinde Kahire’de gerçekleştirilecek Afrika-Arap Forumu’na davet etti.


İstanbul TOBB Hizmet Binası’nda gerçekleşen çalışma yemeğine, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı da katıldı.
Video Yükleniyor...

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA