TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu EUROCHAMBRES Ortak Üyeler Toplantısı’na katıldı


27.09.2017 / Moskova RusyaTOBB Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Vekili M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında Moskova’da yapılan EUROCHAMBRES Ortak Üyeler Komitesi toplantısında korumacılık ve küreselleşme karşıtlığı tartışıldı. Hisarcıklıoğlu, Türkiye-AB Gümrük Birliği anlaşmasında, güncellenme yapılması gereğini vurguladı.​

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES)Ortak Üyeler Komitesi toplantısı bugün Moskova’da yapıldı. TOBB Başkanı, EUROCHAMBRES Başkan Vekili ve EUROCHAMBRES Avrupa Genişleme ve Komşuluk Politikaları Komitesi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında ve Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sergey Katyrin’in ev sahipliğindeki toplantıya; EUROCHAMBRES Başkanı Richard Weber, EUROCHAMBRES CEO'su Arnaldo Abruzzini, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Gürcistan, Karadağ, Makedonya ve Moldova’nın Odalar Birliği temsilcileri katıldı. 

 

Toplantıda dünya ekonomisi, Avrupa Birliği'ndeki gelişmeler ile korumacılık ve küreselleşme karşıtı eğilimler ele alındı. Avrupa iş dünyasının bu konuda ortak neler yapabileceği değerlendirildi. Rusya'ya uygulanan AB ekonomik yaptırımları konuşuldu.

 

Hisarcıklıoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada; AB bütünleşme süreci ve özellikle Türkiye-AB Gümrük Birliği’nin güncellenmesinin önemine vurgu yaptı. Toplantı kapsamında ayrıca EUROCHAMBRES Yönetim Kurulu'nda AB üyesi olmayan ülkeleri temsil edecek 5 yönetim kurulu üyesi seçildi.

 

Yarın Brüksel’de EUROCHAMBRES Başkanlık Divanı toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıya Hisarcıklıoğlu da iştirak edecek.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA