TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“El birliği, güç birliği, ortak akıl varsa, orada mutlaka başarı da oluyor”


19.09.2017 / Erdemli / MersinTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binası açılışı ve ödül töreninde yaptığı konuşmada, yeni hizmet binasının bir vizyon işi olduğunu vurgulayarak, “Çünkü Odamız size en iyi en kaliteli hizmeti vermek istiyor. Bunun için de Erdemliye bu güzel eseri kazandırdılar. Bu vizyonlarından dolayı Odamızı ve Orhan Sarı Başkanımızı kutluyorum” dedi.​

Erdemli’nin tüm bu hizmetleri fazlasıyla hak ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Mersin'de turfanda sebze ve turunçgillerin en çok üretildiği yersiniz. Limon ve narenciye ticaretinde de önemli bir yere sahipsiniz. Tarımın yanı sıra turizmde de daha çok geliştirilecek imkânlar var. Kız Kalesi, Cennet-Cehennem, astım mağarası gibi” şeklinde konuştu.


Erdemli TSO Başkanı Orhan Sarı’nın Erdemli’ye yakışan bir oda meydana getirmek için büyük gayret gösterdiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Odayı akredite etmek için çalışma başlattı. Oda bünyesinde KOSGEB temsilciliğiyle hizmeti ayağınıza getirdi. IPARD-II’den Erdemli daha fazla yararlansın diye Oda bünyesinde bilgilendirme yaptı. İş-Kur'la ortak girişimcilik eğitimi düzenledi. Onlarca girişimci yetiştirerek kendi iş yerlerini açmasını sağladı. Orhan Başkanla Ankara’da da birlikte çalışıyoruz, TOBB Turizm Kurulu üyemiz, turizm politikalarını birlikte belirliyoruz. Ben Oda Başkanımız Orhan Sarı kardeşimi, Oda Yönetimini, Meclisini, Genel Sekreter ve çalışanlarını, tüm bu özverili emekleri ve başarıları için kutluyor, tebrik ediyorum” dedi.

 

Sıkıntıların da olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Ama biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, tüm bu sıkıntıları aşacak güçteyiz. Başarının formülü de basit: birlik-beraberlik. Kimseyi öteki diye ayırmamak, ötekileştirmemek. Zira nerede el birliği, güç birliği, ortak akıl varsa, orada mutlaka başarı da oluyor, Her meselenin üstesinden geliyorsunuz. Hep birlikte el ele verdiğimizde, ülkemizi hak ettiği yere, yani dünyasının en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Allah sizlerin daha çok kazanmanızı, siz kazandıkça ülkemizin de kazanması nasip etsin. Yeni hizmet binamız Erdemli’ye hayırlı-uğurlu olsun, bereket getirsin”.

Video Yükleniyor...

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA