TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Aksaray TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi törenle açıldı


12.08.2017 / AksarayTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB tarafından Aksaray’da yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada eğitimin önemine işaret ederken, ‘Güçlü Oda/Borsa - Güçlü Üye - Güçlü Ekonomi’ vurgusunda bulundu.​

Hisarcıklıoğlu Aksaray’a her gelişlerinin mutlaka hayırlı işlere vesile olduğunu belirterek, 2014’de Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası açılışı, 2015’de Ticaret Borsası Tarım ve Ticaret Merkezi temel atma töreni ve 2016’da Tucaret Borsası Tarım ve Ticaret Merkezi açılışı ve Ticaret Borsası canlı hayvan pazarı temel atma töreni gibi işler yaptıklarını hatırlattı. Hisarcıklıoğlu bugün de TOBB Meslek Lisesi’ni açtıklarını ve Aksaray’a değer katanları ödüllendirdiklerini belirtti. Hisarcıklıoğlu, “Buradan çıkınca önce Fuarınıza gidecez. Aksaray tarihinin en büyük fuarı hayata geçiyor. Sonra Ticaret Borsası canlı hayvan pazarını açacağız. Aksaray için, bizler için müthiş bir gün. Böyle bir günde aranızda olmamı sağladığınız için sizlere, tüm Aksaraylı kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Video Yükleniyor...


 

Aksaray’a tüm bu güzel eserleri-hizmetleri kazandıran, tüm bu işlerin-icraatlerin asıl sahiplerinin ayrı bir takdiri hak ettiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, Oda Başkanı Ahmet Koçaş ve Borsa Başkanı Hamit Özkök nezdinde yönetimlerini-meclislerini-çalışanları tebrik ettiğini ifade etti. Hisarcıklıoğlu bu başarının altında birlik ve beraberlik yattığını ifade etti. TOBB Başkanı, “Sizler bunu nasıl başardınız. Bir ve beraber olduğunuz için başardınız. Sizin bu birlikteliğiniz, aslında tüm Türkiye’ye örnek olmalı. İşte Aksaray’ın Vekilleri, Valisi, Belediye Başkanı, Müsteşarımız, Oda-Borsa Başkanlarım hep bir arada.      Mevzubahis Aksaray olunca tek yürek, tek bilek oldunuz. Bir yerde birlik varsa, sırtınız yere gelmez.     Aksaray çok şanslı. Camiamızın yanında olan Valimiz ve Belediye Başkanımız var. Her güzel işte desteklerini sergileyen, vekillerimiz var. Aksaray’ın evladı, bizler birlikte emek veren bir müsteşarımız var. Ve elbette,  özel sektörümüzüm asli temsilcileri Oda ve Borsam var, böyle gayretli, azimli Başkanlarımız var. Aksaray Odamla ve Borsamla da ayrıca gurur duyuyorum. Oda-Borsa Başkanlarımız gayet aktif çalışıyor” dedi.

 

-Aksaraylı isterse herşeyi başarır

 

Aksaray oda ve borsasının akredite olarak 5 yıldızlı hale geldiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Londra, Paris odaları hangi kalitede hizmet veriyorsa Aksaray oda-borsamda o kalitede hizmet veriyor” diye konuştu. Aksaray’ın geleceğinin parlak olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Merkezi bir konumunuz var. Yatırım Teşvik’te 5.bölgedesiniz. Yerli-Yabancı pek çok yatırımcı bunun farkında ve buraya geliyor. Mercedes, Brisa, Sütaş, Colins gibi. Sadece sanayi değil, kaliteli tarımsal üretim de yapıyorsunuz. Turizm de ayrı bir potansiyeliniz var. Ihlara vadisinin, Hasandağı’nın dünyada eşi benzeri yok. Allah sizlere her nimeti vermiş. Çalışıp, üretip bunları zenginliğe çevirme görevi de bizim. Ben Aksaraylılardan eminim, istediniz mi başarırsınız.”

 

Aksaray’da her firmanın bir yıldız olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Her birine madalya takmak lazım. Dünyada bu kadar sıkıntı varken, hem ayakta kalıp, hem de böyle dereceye girmek, her babayiğidin harcı değil. Aksaray’a değer katan sizlerle iftihar ediyorum” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA