TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Akçakoca'ya değer katanlara ödüllerini verdi


10.08.2017 / Akçakoca / DüzceTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘Akçakoca'ya Değer Katanlar Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, Akçakoca ve Düzce’nin geleceğinin çok parlak olduğunu ifade ederek, “Düzcelinin bankalarda 2.1 milyar TL parası var. Bu ekonomik anlamda iyi olduğunuz anlamına gelir” dedi. ​

Bakan Faruk Özlü’nün sanayicilerin üzerinden büyük yük aldığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Bu yüklerden biri TRT'ye pay ödenmesi. Kullandığımız sanayi elektriğinden pay öderdik. Neden öderdik hiç anlamadım. Biri getirmiş koymuş, üzerimizden bir türlü kalkmıyordu. Tamam ödeyelim ama devletin kuruluşu ile özel sektör kuruluşuna bakıyorum, birisinde çalışan kişi sayısı 500, birisinde çalışan işçi sayısı 10 bin. İzlenme oranına bakıyorum özel sektörde yüzde 99, devletin televizyonunu izleyen yok, finansmanını bize yaptırıyorlardı. Sayın Bakanımız bizi bu yükten kurtardı, Allah razı olsun. Sanayiciye, yatırımcıya hep beraber destek olmamız lazım diyoruz. Alıp satmadan zenginlik olmaz. OSB’lerde ödenecek emlak vergisi sıfır. Artık belediye ile uğraşmayın. Belediye başkanlarının önünde hazır ol da durmayın, siz yeter ki yatırım yapın dedi. Bu yükü de üzerimizden aldı. Özel sektör olarak üzerimizden kaldırdığı yük 1 milyar TL yıllık. Bu bizim cebimizde kaldı. Bu kısmı devlet üstlendi. Bizim için ülkemiz açısından en önemli şey girişimci. Zengin olmak istiyoruz. Girişimcilik eğitimleri yapıyoruz” dedi.

 

Düzce ekonomisi hakkında bilgiler paylaşan Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Açılan şirket sayıları ekonomideki gidişatın nasıl olduğunu gösterir. Türkiye’de son 6 ayda yüzde 3 artmış. Düzce’de yüzde 39 artmış. Düzce için iki rakam vereceğim. Türkiye’de son 6 ayda karşılıksız çek oranı yüzde 39 düştü. Düzce’de ise yüzde 30 düştü. Bu bir iftihar tablosudur. Düzceli sözünün eridir demektir bu. Bankalarda da iyi paranız var. 2.1 milyar TL bankalarda paranız var. Türkiye’nin gelişmesinde çok önemli rol oynadınız. Allah sizlerin daha çok kazanmasını sağlasın”


-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de üreten, katma değer oluşturan, istihdam sağlayan, kazancının vergisini ödeyen bütün iş adamlarının, baş tacı olduğunu söyledi.

 

Akçakoca'yı "Batı Karadeniz'in incisi" olarak tanımlayan Bakan Özlü, "Akçakoca, kendi kabuğuna sığmayan, sürekli gelişmek ve büyümek isteyen bir ilçe konumuna yükselmiştir. Tarımdan ticarete, sanayiden turizme kadar çok geniş bir alanda büyümeye devam edecektir." diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Akçakoca’da faaliyet gösteren özel sektör ve kurumlar alanında vergi rekortmeni olan iş adamlarına plaketleri takdim edildi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA