TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Babalar, çocuklarının gözünde birer kahramandır”


17.06.2017 / AnkaraBabalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ailesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan babaların, evlatlarının gözünde güç ve yenilmezliğin sembolü, her işi başarabilen birer kahraman olduğunu söyledi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“Ailesi için her türlü fedakârlığı gösteren, onlar için hayatın tüm zorluklarına göğüs geren babalar, çocuklarını hayata hazırlamakta ve zorluklara karşı mücadelelerinde onlara örnek olmaktadır.

 

Zor anlarımızda güvenli kollarına sığındığımız babalarımız evimizin direği, ailemizin dayanak noktasıdır.

 

Bir babanın tek amacı çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve topluma faydalı, her anlamda yetişmiş bireyler yetiştirebilmektir. Babalarımızın bu kutsal amaç uğruna gösterdikleri tüm gayretler, takdirlerin en büyüğüne layıktır. 

 

Evlatlarına tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan babalarımıza sadece bir gün değil, yapmış oldukları fedakârlıklar karşısında hak ettikleri sevgi ve saygıyı her fırsatta göstermeliyiz.

 

Bunun en güzel yolu da, bizler için çizmek istedikleri aydınlık geleceğe ve özveriye, üzerimize düşeni yaparak sahip çıkmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türk iş dünyası adına, dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenmiş olan babalarımızı kutluyor, onları saygılarımla selamlıyorum.''

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA