TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tunceli istihdam sorununu huzur ve üretimle çözer


18.05.2017 / TunceliTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz’i makamında ziyaret etti. Tunceli TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri’nin de yer aldığı ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Oda Başkanı Yusuf Cengiz’in başarılı çalışmalarını takdir ettiğini ifade ederken, “Tunceli’nin Cumhurbaşkanımıza en az odanın üye sayısı kadar istihdam sözü vardı. 627 üyesi olan Tunceli Odam, 1.000’in üzerinde istihdam sağladı. Bu müthiş bir şey” dedi.

 

Bölgenin en önemli sorununun işsizlik olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, bu sorunu çözmek için üretim ve yatırıma ihtiyaç olduğunu bunun için de huzur gerektiğini söyledi. Huzur olmadan ticaretin, ticaret olmadan da zenginliğin mümkün olmadığını anlatan TOBB Başkanı Tunceli’nin çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi. Tunceli adına Kalkınma Bankası’nın bir an önce devreye girmesi gerektiğinden söz eden Hisarcıklıoğlu, cazibe merkezleri kapsamında Tunceli’yi öne çıkarmak için buna ihtiyaç olduğuna değindi.

 

Ekonominin canlanması için özellikle son dönemde hükümetin çok önemli işlere imza attığını belirten Hisarcıklıoğlu KDV indirimi ve vergi avantajı sağlayan düzenlemelere dikkat çekti.

 

Ziyarete katılan ve burada işadamlarına hitap eden Tunceli Valisi Osman Kaymak ise TOBB’un Tunceli’ye yaptığı katkılar için teşekkür ederken, Tunceli’nin eğitim konusundaki başarılarına işaret etti. Vali Kaymak, işadamlarının en kutsal işi yaptığını ve insanlara iş ve aş sağladığını belirterek, “Onun için işadamlarımız çok önemli. Her üç kişiden birisi benden iş istiyor. Bunu çözecek olan iş dünyamız. İşi gücü olan herkes örgütten de uzak durur. Devlet-millet-işadamı elele verirsek bölgenin her türlü sorununu çözeriz” dedi. Vali Osman Kaymak, örgütün baskılarına boyun eğmeme çağrısında bulunarak, “bize güvenin ve üretin” mesajı verdi.

 

Ziyaretin ardından Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler Tunceli TSO Başkanı Yusuf Cengiz’in iş yerini ziyaret etti. Heyet daha sonra öğle yemeğini de birlikte yedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA