TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, GS1 Türkiye Vakfı ofis açılışına katıldı


08.02.2017 / AnkaraGS1 Türkiye Vakfı ofisinin açılış töreni TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış kurdelasını kesen Hisarcıklıoğlu ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu ve ofisi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.​

Açılışa TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, GTİ Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Milletvekilleri Erdoğan Özegen ve Harun Karacan, Eski GS1 Komitesi Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren de katıldı.

 

TOBB-GS1 Türkiye Vakfı, geçtiğimiz günlerde 2 yıllığına GS1 Avrupa Yönetim Kurulu’na seçilmişti.

 

-GS1 nedir?

 

GS1; ürünlerin üzerine basılan barkod başta olmak üzere; ürünleri, firmaları, taşıma birimlerini belirlemeye ve tedarik zinciri üzerindeki ürün alışverişini izlemeye yönelik farklı standartlar ve çözümler geliştiriyor. Hızlı tüketim malları, sağlık, taze gıda, ulaştırma ve lojistik sektörlerinin yanı sıra, savunma, ağır sanayi gibi farklı sektörlere de tanımlama, kaydetme ve izlemeye yönelik çözümler sunuyor.

 

GS1 Organizasyonu; 112 ülkede faaliyet gösteren üye organizasyonlar kanalıyla tedarik zincirinin daha etkili ve verimli bir şekilde işletilebilmesine hizmet eden uluslararası bir organizasyon olarak dikkat çekiyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA