TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Elazığ’da taziye ziyaretlerinde bulundu


25.08.2016 / ElazığTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Elazığ’da taziye ziyaretlerinde bulundu. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'nu ziyaretle başlayan temaslar, geçtiğimiz günlerde terör saldırısına maruz kalan Emniyet Müdürlüğü’ne başsağlığı ziyaretiyle devam etti.​

Hisarcıklıoğlu, Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler daha sonra bu hain saldırıda yaralananları hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve yaralılara moral vermeye çalıştılar.

  

-Valilikte birlik beraberlik mesajı

 

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu'nu ziyarete TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Bakan Tüfenkci’nin yanı sıra; AK Parti milletvekilleri Harun Karaca, Erdoğan Özegen ve Ejder Açıkkapı da katıldı.

 

Bakan Tüfenkci, burada yaptığı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne bombalı araçla yapılan saldırı sonrası Elazığ halkının teröre karşı tek ses ve tek yürek olarak meydanları doldurarak Türkiye'ye örnek olduğuna dikkati çekti.

 

Türkiye'nin enerjisini bu terör örgütleriyle boşa çıkarması hedeflendiğini belirten Tüfenkci, şunları kaydetti: "Biz onların aksine içine kapanmayacak, dünya ile entegre olacağız. Bu terörü yapanlar ve arkasındakilerden hesap soracağız. Bu terör bombaları ve başka faaliyetleri bizleri asla yıldıramaz. Birlik ve beraberliğimizi bozamaz, birbirimize düşüremez. Provokasyonlara da bu millet gelmez, kimse de bundan medet ummasın. İnşallah birlik beraberlik içerisinde bunun da üstesinden geleceğiz."


-Emniyet Müdürlüğü’ne ve patlamada yaralananlara ziyaret

 

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin, AK Parti milletvekilleri Harun Karacan ve Erdoğan Özegen ile geldiği Elazığ’da inceleme ve ziyaretleri valiliğin ardından, terör örgütü PKK’nın bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlediği Emniyet Müdürlüğü ile

sürdü. Burada incelemelerde bulunan Heyet daha sonra, patlamada yaralananları ziyaret etti.

 

Açıklamalarda bulunan Tüfenkci, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in yaptığı açıklamaların kendilerini çok şaşırtmadığını ve beklenen bir açıklama olduğunu ifade etti. Tüfenkci, “Yeni farkına vardıysa iade noktasında elini çabuk tutmaları lazım. Terörist başı Fethullah Gülen’i Türkiye’ye acil olarak iade etmeleri gerekir. Bu noktada dostane bir ülke olarak bunu ABD’den bekliyoruz” dedi.

 

Suriye’de koalisyon güçleri ile beraber hareket edildiğini vurgulayan Tüfenkci, “Suriye’deki operasyon tamamen Türkiye’nin kendi meşru müdafaa sınırları içerisinde sınır illerine yapılan saldırıları kendi sınırının güvenliğini sağlama adına yapılan bir harekattır. Orada koalisyon güçleriyle beraber DAEŞ unsurlarını sınır bölgelerinden temizleyerek tekrardan o bölgeleri Türkiye için güvenli hale getirmektir. Türkiye orada kalıcı olacak değildir. Suriye’nin toprak bütünlüğünü baştan beri savunuyoruz. Ona göre hareket ediyoruz. Bu noktada koalisyon güçleriyle birlikte hareket ettiğimizi zaten koalisyon güçleri de açıklıyor” dedi.


-Şehit Sönmez’in ailesi ile oda-borsa ziyaretleri

 

Ardından Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan'ı ve Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ'ı ziyaret eden Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki Heyet, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Ömer Sönmez'in babası Mehmet Sönmez'e de taziye ziyaretinde bulundular.


İzzetpaşa Vakfı Taziyeevi'nde şehit babası ile bir süre görüşen Hisarcıklıoğlu ve Tüfenkci, daha sonra beraberindeki heyetle çarşı esnafını dolaşarak, İl Emniyet müdürlüğüne yapılan bombalı saldırı dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Heyet, buradaki teması sonrası Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan'ı Cemil Erdem'e de ziyarette bulundular

 

Burada bir açıklama yapan Tüfenkci, Elazığ'da 18 Ağustos’ta İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan ve kentin huzurunu, birlik ve beraberliğini, hedef alan bombalı saldırının akabinde tüm Elazığ halkının tek vücut halinde cadde ve sokakları doldurarak teröre karşı ortak bir tavır sergilediklerini söyledi. 
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA