TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

STK’lardan darbe girişimine ortak tepki


16.07.2016 / AnkaraTOBB, Türk-İş, Hak-İş, TESK, Memur-Sen ile TİSK başkan ve temsilcileri düzenledikleri ortak basın toplantısıyla darbe girişimini kınadı.​

İşveren ve işçi kesimini temsil eden sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, darbe girişimine düzenledikleri ortak basın toplantısıyla tepki gösterdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) binasındaki toplantıda, darbe girişimini kınamak üzere bir araya geldiklerini söyledi.
Video Yükleniyor...


 

Türk halkını, demokrasi ve millet iradesine gösterdikleri bağlılıktan dolayı kutlayan Hisarcıklıoğlu, "Artık bir daha milli iradeyi, demokrasiyi kesintiye uğratmaya teşebbüs dahi edilemeyeceği bir dönemin başlamasını istiyoruz. Türkiye'nin çağlar öncesindeki bir Türkiye olmasını istemiyoruz. Milletimize, göstermiş olduğu dayanışmadan dolayı teşekkür ediyoruz. Darbe teşebbüsünde bulunan bu vatan hainlerinin en ağır şekilde ceza alacaklarını umuyorum." dedi.

 

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay da konfederasyon olarak darbe girişiminin sonuna kadar karşısında olduklarını dile getirdi.

 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise vatandaşların darbecilere en güzel cevabı verdiğini ifade etti.

 

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, geçmişteki gibi bugün ve gelecekte de darbelere karşı olacaklarına işaret ederken, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Türk demokrasisinin bugün itibarıyla seviye atladığını söyledi.

 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Danışmanı Cengiz Delibaş da Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel ilkesi olan demokrasi ve milli iradeye yapılan "isyan" girişimine ülkenin bütün kurumları ve milletin en güzel cevabı verdiğini dile getirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA